Стало вже доброю традицією напередодні Дня української писемності та мови в Богданівській ЗОШ I-III ступенів проводити Тиждень української мови та літератури. Цього року Тиждень проходив з 6 по 10 листопада.
На першому поверсі школи був оформлений інформаційний стенд “ Мова наша калинова“, на якому були розміщені матеріали щодо історії відзначення Дня української писемності та мови, цікава інформація про Нестора-літописця, мовні цікавинки, висловлювання відомих особистостей про красу і багатство української мови.
Неабиякий інтерес в учнів та батьків викликала виставка ілюстрацій до українських народних казок “Заглядає в шибу казка”. Учні молодших класів виявили неабиякий талант,малюючи малюнки до улюблених народних казок.
Шкільна бібліотека залишається в школі осередком популяризації українського слова серед школярів та юнацтва. Бібліотекарем Теплюк В.П. була оформлена книжкова виставка “Вивчаймо, друзі,з юних літ обряди,звичаї і мову”.
Учні 8-11 класів провели дослідницьку роботу та випустили тематичні стіннівки:
11 клас-“Розстріляне Відродження”
10 клас-“Українські шестидесятники”
9 клас-“Українська літературна діаспора в світі”
8-А клас-“Письменники Броварщини”
Старшокласники спільно з учителем української мови Теплюк Т.П. написали 9 листопада Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, продемонструвавши таким чином свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово не тільки на Україні,а й далеко за її межами.
В останній день тижня учні 6-Б класу провели для учнів 2-4 класів інформаційні хвилинки “Мово рідна, слово рідне”. Шестикласники познайомили молодих школярів з історією розвитку української мови, прочитали їм вірші та прислів’я про мову, побажали успіхів у вивченні рідної мови та поділилися мріями про те, щоб учні школи не соромилися і розмовляли українською мовою, не засмічували її і пишалися нею.
Загалом Тиждень української мови та літератури пройшов цікаво, залишивши приємні спогади в учнів та вчителів школи.
Протягом тижня класні керівники проводили тематичні класні години ”Любіть Україну і мову її солов’їну”. А вчителі-словесники проводили конкурси на кращого читця творів українських поетів, писали тематичні диктанти, присвячені Дню української писемності та мови. |